Ahşap Dış Cephe Kaplama

Teak Deck Cephe Bahçe Uygulama

Bildiğiniz üzere önceki bazı yazılarımızda da açıkladığımız gibi ahşap çok kullanışlı doğal bir yapı malzemesidir. Özellikleri itibariyle diğer malzemelere göre üstünlükleri olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Kuvvetli rüzgarlar, ağır kar yükleri, yüksek nem gibi binanızın dayanacağı etkenler ne olursa olsun ahşap her problemin üstesinden gelecek kapasitede bir üründür.

Ahşap dış cephe kaplama uygulamasında kullanılan uzun boy lambiriler birinci sınıf ağaçtan yapılmakta olup çürümeye karşı korumak amacıyla istenirse bazı ağaçları emprenye edilebilir.Bu ağaç ürünlerin alt kısmında ekstradan izolasyon oluşturacak izolasyon köpüğü, taş yün, elyaf gibi başka malzeler de kullanılarak ısı kaybı en aza indirilmektedir.

Ahşap dış cephe kaplamanın bazı avantakları

 • Binanın hava almasını,
 • Isı yalıtımını,
 • Ses yalıtımını,
 • Mekanlarınızın (bina,cafe,restorant,otel,park vb.) çok daha estetik ve güzel görünmesini sağlar,
 • Çevre dostudur,
 • Sağlıklıdır ve mükemmel doğal görünüm sağlar

2 cm kalınlığındaki ahşap uzun boy deck yada lambirinin ısı yalıtımı yaklaşık olarak 20 cm kalınlığındaki cam elyafının izolasyonuna eşdeğerdir.

Öncelikle ahşap kaplama yapılacak yüzeylere lambirilerin çakılacağı karkas görevi görecek karkaslar monte edilir.Karkas aralarına istenen türde izolasyon malzemesi yerleştirilir.Bu tür malzemeler isteğe bağlıdır.

Dış cephe kaplamalarında kullanılan uzun boy tahtalar en az 9 cm en çok 20 cm genişliğindedir.Bu ahşap deck ürünler (lambri-uzun boy tahtalar)çeşitli genişliklerde hazır olanları vardır, bunun dışında istenilen genişliğe göre de üretilebilmektedir.Ahşap dış cephe kaplama için Çam,Teak, iroko, Sapelli,Gül,Maun,Ceviz,Meşe,Gürgen,Kestane gibi ağaçlar kullanılabilir ve özel olarak imalat yapılır.Ahşap dış cephe kaplamasını uyguladıktan sonra bu ağaçları her türlü sert hava koşullarından koruyacak özel ahşap koruyucular kullanıyoruz.

Dış cephe ahşap kaplamalar emprenye yada thermowood ahşaplar olabilir.

Dış cephede kullandığınız ağaçlara özel yağların yanı sıra teak yağı da uygulanabilir.Doğal görünüm için çoğunlukla tik yağı kullanılır.Ağacın üzerine farklı renk çalışması yapılacaksa yine özünde yağ bulunan kaliteli markaların ürünleri kullanılmalıdır.

Ahşap deck ürünler dış mekanda muhteşem görüntüler sunar.Yalı baskı gibi bazı özel çeşitleride vardır.Biz fabrikamızda ağırlıklı olarak tik,iroko,ipe,sapelli ağacından cephe kaplama ürünlerini üretiyoruz.İsteğiniz doğrultusunda dış cepheye uygun olan her ağaçtan üretim yapıyoruz.Dış mekanda ahşap ürünler metrekare & metreküp fiyatları için bizi arayınız.

10 Comments

 1. orpaparkeAuthor Mart 21, 2016 Reply
 2. orpaparkeAuthor Mart 30, 2016 Reply
 3. orpaparkeAuthor Mart 30, 2016 Reply
 4. orpaparkeAuthor Mart 30, 2016 Reply
 5. orpaparkeAuthor Mart 30, 2016 Reply
 6. orpaparkeAuthor Mart 30, 2016 Reply
 7. orpaparkeAuthor Mart 30, 2016 Reply
  • Adnan Mart 27, 2017 Reply
   • orpaparkeAuthor Mart 27, 2017 Reply
 8. orpaparkeAuthor Mart 30, 2016 Reply

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir