İroko Deck

İroko Decking

iroko egzotik bir ağaçtır ve Afrika kökenlidir. iroko son derece dayanıklı, renk ve görünüm açısından da gösterişlidir.Bahçenize özel egzotik zengin görünüm verecektir. Normal şartlarda iroko ağacının görünümü kahverengi,  çikolata rengidir.iroko ağaçları ıslak zeminlerde ve diğer dış mimari elemanlar için kullanışlıdır, böcek, mantar, asit veya alkaliden etkilenmez. Bahçenizi,yürüme yolunuzu, teraslar,dış cephe,balkon,duş banyo zemini,shower deck,havuz kenarlarınızı,mobilyalarınızı mükemmel görünüme getirir.

Dünya’da ve özellikle ülkemizde yaygın şekilde dış mekan uygulamalarında yada iç mekanda parke olarak tercih edilen bir ağaç türü olan iroko, sert ağaçlar arasında en çok beğenilen ve çeşitli uygulamalarda tercih edilen bir türdür.Dış ortamlarda açık hava koşullarına dayanıklılık göstermek açısından pek çok uygulamada kendini ispatlamıştır bir ağaçtır.Altın sarısı ile kahvemsi tonlara sahip, damarlanması kibar ve çok zengin görüntüsü olan iroko, dış cephe uygulamalarında bu güzelliğini uzun yıllar düşük bakım maliyeti ile korumaktadır.İç mekanda masif parke olarak da satılır ve iç mekan zeminde yada mobilya kullanımında da kullanılabilir.

Decking (dış mekan parke) uygulamalarında da çok yüksek talep görmektedir ve çoğunlulukla tercih edilir.

Afrika’dan ithal ettiğimiz, birinci sınıf iroko ağaçları yüksek kalite standartları olan değerli müşterimize temin etmekteyiz.

Dış mekanlarda kullanıldığında düzenli bir bakım ve çok sık yağlama gerektirmez.Sezon başlarında yada sonlarında bakım yapsanız yeterlidir.

Kullanım alanları : Havuz kenarı, iskeleler, plajlar,balkonlar, teraslar, kış bahçeleri, verandalar, küpeşteler, yürüme yolları, çocuk oyun alanları,parklar, soyunma odaları, saunalar, bahçeler / pergolalar / çardaklar, banyo zeminleri, duş tekneleri, yat güverteleri, saksılıklar ve dış mekan dekoratif mobilyaları gibi yerlerdir.

Orpa Parke ürünü Afrika’nın çeşitli bölgelerinden özenle  Tomruk kereste boy lata şeklinde özenle seçip getiriyoruz.Tomruk,kalas,kereste olarak da stoklar da bulunmaktadır.Dış mekanda zeminde kullanılacaksa deck aparatı (klips) kullanılmalıdır.Bu klipsler için ağaca yanlardan kanal açılmalıdır.Plastik veya metal klipsler için farklı kanal açım işlemi yapılır.Yada darbeli (Çakmalı dek klipsi) kullanılabilir.Ana sayfadan deck klipsi detaylarını inceleyebilirsiniz.

iroko ağacı dış mekanda karo deck olarak da yapılmaktadır muhteşem bir karolaj görüntü sunar.30×30 cm – 50×50 cm – 60×60 cm gibi olabilir.Yada panel olarak özel üretimde yapılabilir.

iroko dek uzun boy ürün ölçüleri  (Kalınlık-En-Boylar)
20x100x1200-4000mm
18x90x1200-4000mm
18x100x1200-4000mm

Bunlar genel ölçülerdir.Değişkenlik gösterebilir.iroko ağacı metreküp,metrekare fiyatları ve diğer sorularınız için  bizimle irtibata geçiniz.