ipe Deck

ipe decking

ipe Decking

ipe ağacını Brezilya’dan ithal ediyoruz.

Dünyanın en sert ağaçlardan birisidir. Amerika,Asya ve Avrupa’da  sıklıkla kullanılan bu ağaç  ülkemize yeni yeni tanınmaya ve girmeye başlamıştır.Dış mekan uygulamalarında oldukça kullanılmakta ve dayanıklılığı ile uzun ömürlü kullanım sağlar.Çürümeye bozulma ve haşare saldırılarına karşı doğal olarak dirençlidir, egzotik bir ağaçtır.Yanma derecesi  tabiri ile beton çelik gibidir zor yanar.Suda yüzer olmaz ağırdır ve bu yüzden yat gemilerde tercih edilmez.En çok dış mekan zemin cephe  kaplamasında kullanılır.En az 25 yıl uzun ömürlü bir ağaç olduğu söylenmektedir.150 m ye kadar uzar bu uzunluk 200 m’ye kadarda çıkabilir. Gövde genişliği ise 180 cm genişliği civarındadır.

Özellikleri :
İpe ağacı sert  özelliğinden dolayı işlenmesi zor bir ağaçtır. İşlenirken makine parçalarına zarar verir.Kaliteli kesici aletler kullanılmalıdır.İpe ağacı işlenirken özel elmas uçlu bıçaklar kullanılmalıdır. Ağacın montajı sırasında önce matkap ile delinmeli sonra vida atılmalıdır.Dış mekan deck parke zemin kaplama olarak kullanıldığında üstten vidalama montaj sırasında işçiliği biraz zahmetli olabilir.

Dış mekan zemin kaplaması olarak tercih edildiğin de plastik yada metal deck klipsleri(aparat) kullanılmalıdır.Hem kullanım kolaylığı sağlar hemde ağaca üstten vida atılmaya gerek olmadığı için pürüzsüz bir görünüm sağlar.

There are three common ipe decking profiles:

Regular E4E S4S

Pre-Grooved

Tongue & Groove

Brezilya’dan ithal ettiğimiz birinci sınıf ipe ağacı (decking/E4E S4S ,azman kereste,tomruk,) özel olarak işlemekte uzun boy tahta olarak yada karo deck kare şeklinde getiriyoruz.

ipe deck & kereste olarak metrekare ve metreküp fiyatları için bizi arayın.ipe deck parke ve diğer ahşap deck ürünlerini satışını İstanbul çevresi  ve Türkiye’nin her yerine satışını ambarlar vasıtası ile yapıyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir