Kompozit Deck

Satın alabileceğiniz Wpc Kompozit Deck Kaplama Çeşitleri/Renkleri standart ürünler aşağıdaki gibidir…

Ölçüler:24x138x1500-4000 mm (Kalınlık-En-Boy) 

Kompozit Deck Nedir ? 

Kompozit deck üretim süreçleri , plastik türevleri ve ahşabın bazı üretim süreçleri neticesinde bir araya getirilmesi ile elde edilen üstün özelliklere sahip yeni nesil dış mekan zemin kaplamasıdır.

10 yılı aşkın bir süredir uluslar arası markette tanınan ve kendine geniş kullanım alanı bulan kompozit deck ürünleri son yıllarda ülkemizde de geniş kitleler tarafından tanınmaya ve kullanılmaya başlanmıştır.

Kompozit deck Döşeme neden imal edilmiştir?

%50 geri dönüşümlü ağaç talaşı ve %50 polimer malzemenin yanında ,renk pigmentleri, mantar önleyici, küf önleyici ve parazit önleyici bileşenler bulunmaktadır.

UV Bozulmasına Karşı Koruma

Kompozit Deck döşemenin UV bozunumuna karşı arttırılmış bir koruması vardır. Bu da güneşin zararlı ışınlarından korunmaktadır. Bu şekilde piyasadaki diğer birçok ürüne nazaran daha az renk kaybına sahip olmaktadır. Tüm kompozit döşeme panelleri kuruluma kadar hava etkilerine maruz kalabilmektedir. Kompozit Deck döşemesinde ise daha az renk kaybı görülecek, kurulumdan itibaren 8-12 hafta içerisinde rengi sabit kalacaktır.

Su Emilimine Karşı Koruma

Kompozit Deck  döşemenin su emilimine karşı arttırılmış koruma özelliği bulunmaktadır.

Mantar ve Küfe Karşı Koruma
Kompozit Deck kaplaması mantarı engelleyici bileşenler içerdiğinden, küf, mantar gibi unsurların zararlarından etkilenmez. Bununla birlikte, tüm döşemelerde olduğu gibi, yüzeyde mantar ya da küf birikimini engellemek üzere, gerekli temizlik ve yıkama işlemleri belli aralıklarla yapılmalıdır.

Kompozit Deck Döşeme boyanabilir ya da lekelenebilir mi?

Kompozit Deck Döşeme, ahşap ve polimeri kuvvetli, neme dirençli bir malzeme haline getiren kendine has bir sistemle imal edilmektedir. Sonuçta kendine has bir şekilde ortaya çıkan bu ürünü zımparalamak ya da boyamak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, ürünü boyayabilirsiniz, fakat bu şekilde garantisi ortadan kalkacaktır.

Kompozit Deck Döşemeyi monte etmek için neler gerekmektedir?
Kompozit Deck döşeme, ahşap için kullanılan aletlere benzer aletlerle kesilmekte, delinmekte ve vidalanmaktadır.Alt malzeme(karkas),klips bağlantı elemanı ve vida ürün ile birlikte verilir.Uygulama için bu ürünler mutlaka olmalıdır.

Wpc Deck Ölçüleri: 24x138x1500-4000 mm (kalınlık-en-boy)

Wpc Deck alt malzeme ölçüleri: 30x44x1500 mm (kalınlık-en-boy)

Wpc Deck Montaj Bağlantı elemanı klips: Standart

Kompozit Deck  Döşeme’nin bakımını ve temizliğini nasıl yaparım?

Birkaç bilinen kuralı uygulayarak, Kompozit Deck döşemelerinizin güzel ve temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Lekelere hızlı bir şekilde müdahale edin. Döşemenin yüzeyinden içeri nüfuz etmesine ya da güneş ışığı altında ısıya maruz kalmasına izin vermeyin.

Yağ bütün yüzeylerde lekeye sebep olacaktır. Barbekü ızgaranızın altına bir sıçrama ihtimaline karşı bir koruyucu yerleştirin.
Döşeme kalıplarınızın yeterli boşluğa sahip olduğundan emin olun. Bu, suyun döşeme yüzeyinde birikmesini ve lekeye sebep olmasını engelleyecektir. Düz bir alet kullanarak, gerekli durumlarda, uygun bir tahliye işlemini temin etmek üzere, kalıplar arasındaki boşlukları temizlemelisiniz.
Temiz görünse bile, döşemenizi belli aralıklarla bir hortum vasıtasıyla yıkayın. Böylece, havanın sebep olduğu ve küf ya da mantar gelişimini hızlandıran polen ve diğer hava kaynaklı kirleticilerin yüzeyde birikmesini engellemiş olursunuz.

Kompozit Deck Döşeme ahşaptan pahalı mı ucuz mu?

Kompozit Deck Döşeme ahşaptan daha pahalı değildir. Başlangıçtaki maliyet daha fazla ise de, döşeme kalıplarını korumak için yıllık boyama işlemi gerekmemesi nedeniyle ürünün düşük bakım özellikleri nedeniyle, gerekli masraflar ahşaptan daha az olacaktır. Sadece Kompozit Deck  döşemeyi monte edin, birkaç kolay bakım ve temizleme prosedürünü takip edin ve böylece Kompozit Deck döşemenizden yıllarca faydalanın.Ahşap & Kompozit decking ürünlerinin her ikiside kullanıcının tercihleri doğrultusundadır yani ikiside muhteşem ambiyans katar mekanlarımıza.Çevre duyarlılığının her geçen gün arttığı dünyamızda, kompozit deck, dış mekan zemin kaplama uygulamaları için doğayla en dost çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Kompozit Deck’in Kulanılabileceği Yerler:

1. Dış Mekânlarda

Bahçe yollarında,
Yürüyüş yollarında,
Kış bahçelerinde
Havuz kenarlarında,
Marinalarda,
iskelelerde,
Plajlarda,
Pergolalarda,
Verandalarda,
Kamelya

2. İç Mekânlarda

Banyo ve duş zeminlerinde,(shower deck)
Sauna içi döşemelerde,
Otellerde,
Restoranlarda,
Cafelerde…
Kısacası kaliteyi ve doğallığı birleştiren yapısıyla, ahşap gibi güzel görünmesini istediğiniz tüm zeminlerde kullanılabilmektedir.

Avantajları:

Kompozit malzemedir, bu nedenle doğa şartlarından etkilenmez.
Kompozit Deck su, nem ve rutubetten etkilenmediği için çürüme sorunu olmaz.
Kompozit Deck darbelere karşı çok dayanıklıdır.
Kompozit Deck istenilen ölçülerde üretilebilir.
Kompozit Deck kıymıklanmaz, yosun tutmaz.
Kompozit Deck kaymayı önleyici bir özelliğe sahiptir.
Kompozit Deck çıplak ayakla basıldığında yanma yapmaz.
Kompozit Deck sağlıklıdır, antibakteriyeldir.
Kompozit Deck hemen hemen hiç bakım gerektirmez.
Kompozit Deck montajı oldukça kolaydır, işçilikten tasarruf sağlar.
Kompozit Deck dekoratiftir, hoş bir görünüme sahiptir.
Kompozit Deck istenildiği an boyanabilir, cilalanabilir.
Kompozit Deck çevre dostu ve geri dönüştürülebilir bir malzemedir

Kompozit Deck Kaplama döşemesi ve yan ürünleri olan; alt malzeme karkası,klips-aparat bağlantı elemanı perakende ve toptan fiyatları daha fazla detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.Orpa Parke/Deck Parke size kesin çözümler sunar…