Meşe Parke

Meşe ağacı Amerika,Avrupa,Kanada,Rusya,Türkiye’deki bütün ormanlarda karışık halde, bazen de ayrı orman halinde bulunur. Özellikle Trakya’da, Marmara ve olu dolaylarında bol meşeye rastlanır. Yetiştiği bölgelerde bazen pelit, bazen de palamut ağıcı diye isimlendirilir

Meşe ağacının rengi genellikle sarıdır. Meşe masif parke rutubet  ve nemin bozucu etkilerine karşı en büyük dayanımı gösteren ağaçtır.Meşe ağacı dokusu itibarı çok iyi renklendirilebilir.Üzerine renk çalışmaları ve yağ uygulaması yapılabilir.Bu ürünler organik yada insan sağlığına  uygun kaliteli ürünler olmalıdır.

KULLANILDIĞI YERLER:Pratik olarak yüksek kaliteli ve sert ayırt edici özellikte özel bir ağaçtır. Gemi yapımında, mobilyada, marangozlukta, fıçı,varil yapımında zemin kaplaması parke olarak, yük vagonunda tır ve kamyon kasalarında kullanılır.Kalın ve seyrek halkalı sert meşe kereste yapıların dış ve iç bölümlerinde, kapı, pencere, merdiven, döşeme kaplamasında, parke yapımında kullanılır. Takım sapları, fıçı, vagon , araba, gemi, kayık, köprü ve iskele ayaklarında sert meşe kerestede olumlu sonuç verir.Özellikle dekorasyon uygulamalarında kullanılan bir ağaçtır.Sert ağaç standartlarına göre biçilmiş olarak kalas, tahta, kadran vb biçimlerinde, hazır parke halinde paketlenmiş olarak satılır. Mobilya ve iç mimaride kullanılan meşenin büyük bir bölümü de kaplama halinde satılır.En çok parke yapımında kullanılır.

Masif meşe parkeler Standart ,lüx ve Rustik olmak üzere yüzey yapısına göre sınıflandırılmaktadır.Meşe parkeler hazır cilalı,ham,yağlı,renklendirilmiş olarak satılmaktadır.
Lüks:  Yüzeyi homojen ve freze halindedir, parçalar arasında renk farklılıkları yoktur.Bunun yanında ekstra olarak adlandırılan seçilmiş sınıfta vardır.
Standart: Yüzeyde parçalar arasında hafif renk farklılıkları ve hareler görülmektedir.
Rustik/Budaklı:Yüzdede küçük çaplı veya geniş siyah budakları görülür.Rustik en doğal halidir.

Parke montajı yapılacak olan yer ya da mekân önceden boşaltılmalıdır.Meşe yada diğer ahşap masif parkeler, montaj işlemi öncesinde, ortamın rutubet nemine uyum sağlaması bakımından mekânınıza en az 48 saat öncesinden getirilir ve bekletilir. Montaj süreci içinde, zemine önce astar ve sonrasında tutkal uygulanır. Bu işlemden sonra ahşap parkeler zemine tutkal (alttan yapıştırma) vasıtası ile monte edilir ve sistre işleminden sonra cilalama yapılarak süpürgeliklerde monte edildikten sonra montaj bitirilir.Masif parkeler içim kaliteli astar ve tutkal kullanılması gerekir.

Ürünler fabrikamızda kereste halindedir.Ürünlerimizi yüksek kalitedeki makinalar ile parke haline getirmekteyiz.

Standart ölçüler ebatlar aşağıdaki gibidir.Bu ölçüler değişkenlik gösterebilir.Bu ürünler cilalı,ham,yağlı ve değişik renklerde (organik özel renkli yağlar ile) olabilmektedir.Ahşap yağlı renklendirilmiş meşe masif parke için tıklayınız.

Genişlik 7 cm kalınlık 18 mm boylar ise 40 cm ila 100 cm arasındadır.

Genişlik  9 cm kalınlık 18 mm boylar ise 40 cm ila 100 cm arasındadır.

Genişlik 12 cm kalınlık 18 mm boylar ise 40 cm ila 100 cm arasındadır.

Genişlik 18 cm kalınlık 20 mm boylar ise 40 cm ila 2000 mm arasındadır.

Genişlik 7 cm kalınlık 18mm boy 52cm Macar döşeme (özel sabit boy balık sırtı döşeme)

Meşe masif parkeler için  özel olarak imalat yapılabilir.İstediğiniz ölçülerde parke üretimi yapıyoruz.Fiyat bilgisi ve dahası için bizi arayınız.

Aşağıdaki fotoğraflar temsilidir.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir